July 16, 2024

Umiejętności marketingu cyfrowego są wymagane do pracy w marketingu, dowiedz się, dlaczego!

Więc jesteś świeższa i szukasz pracy w marketingu? Oto dobra wiadomość dla Ciebie! Zgodnie z raportem India Skills Report 2014, we wszystkich sektorach nastąpiłby wzrost o 18-23 procent świeższych pracowników. Firmy chętnie poszukują świeżo upieczonych absolwentów, aby zwiększyć produktywność i wzrost. Również raport India Skills jest wspólnym wysiłkiem zespołów z Wheebox, PeopleStrong, HR Services, LinkedIn i Confederation of Indian Industry.

visit https://studiofototapet.com/

Przyjrzyjmy się teraz bliżej, dlaczego aspirant marketingowy musi być zaznajomiony ze światem marketingu cyfrowego.

Zgodnie z badaniem organizacji branżowej, Associated Chambers of commerce and Industry of India (ASSOCHAM), tylko 10 procent MBA w Indiach można w rzeczywistości zatrudnić. Głównymi przyczynami takiej sytuacji są luki między umiejętnościami specyficznymi dla danej branży a wykształceniem. Pracodawców marketingu nie interesują obecnie staże ani oceny kandydatów; wszystko, czego chcą, to umiejętności specyficzne dla branży.

Dziś krajobraz marketingowy zmienił się drastycznie. Jeśli mówimy o obecnym scenariuszu, marketing cyfrowy jest dynamicznie rozwijającą się branżą, która ma stworzyć 1,5 lakh miejsc pracy w ciągu najbliższych pięciu lat. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na marketerów cyfrowych, ale wciąż brakuje talentów i profesjonalistów. Poniżej wymieniono pięć przekonujących powodów, dla których aspirant marketingowy musi posiadać umiejętności w zakresie reklamy internetowej.

Marketing cyfrowy to przyszłość marketingu

Istnieje wiele ankiet i raportów, które twierdzą, że marketing online będzie przyszłością marketingu. To jest era cyfrowa. Obeznane z technologią obecne pokolenie i stale rosnąca populacja internetowa utorowały drogę do marketingu cyfrowego.

Rosnąca popularność smartfonów, tabletów, inteligentnych telewizorów itp. zmusiła firmy do kierowania i angażowania potencjalnych odbiorców za pośrednictwem tych kanałów cyfrowych.

Umiejętności marketingu cyfrowego są bardzo poszukiwane

Marketing online został uznany za pięć najlepszych zawodów, na które należy zwrócić uwagę. Menedżerowie ds. rekrutacji chętnie poszukują kandydatów do marketingu z wiedzą i umiejętnościami z zakresu marketingu cyfrowego. Czy to nieruchomości, hotelarstwo, firmy B2B, handel detaliczny, doradztwo, produkcja, eksport-import i wiele innych branż chętnie zatrudnia profesjonalistów posiadających odpowiednie umiejętności w tej dziedzinie.

Lepsza płaca na stanowiskach związanych z marketingiem cyfrowym

Reklama online jest rzeczywiście lukratywną domeną kariery. powiem ci jak. W reklamie online możesz bezpośrednio łączyć się z potencjalnym klientem/klientem i generować leady oraz sprzedaż w czasie rzeczywistym. Ponieważ profesjonaliści w tej branży są zaangażowani w generowanie przychodów, otrzymują godziwe pensje.

Szeroka oferta pracy w marketingu cyfrowym

Wybitne obszary zatrudnienia obejmują optymalizację wyszukiwarek, marketing w mediach społecznościowych, marketing w wyszukiwarkach, pisanie treści i tak dalej.

Więc jeśli chcesz wylądować w wymarzonej pracy w marketingu, upewnij się, że jesteś uzbrojony w umiejętności marketingu cyfrowego, ponieważ da ci to przewagę nad konkurencją. Podsumowując, dobrze byłoby powiedzieć, że praca w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie marketingu internetowego pomoże ci wyrzeźbić niszową karierę.

Autorka pracuje dla firmy CareerBuilder, gdzie można znaleźć szeroki wachlarz ofert pracy w marketingu. Odwiedź witrynę internetową i aplikuj na różne oferty pracy, jak