February 27, 2024

Zrób więcej dzięki cyfrowym zdjęciom niż tylko cyfrowe drukowanie zdjęć

Kiedy po raz pierwszy wprowadzono aparaty cyfrowe, były one używane głównie jako cyfrowy zamiennik aparatów filmowych. Użytkownicy robili zdjęcia, drukowali je i archiwizowali w albumach fotograficznych. Gdy użytkownicy stali się bardziej wyrafinowani, odkryto nowe sposoby wykorzystania zdjęć cyfrowych. Tu jest kilka.

visit https://studiofototapet.com/

Najbardziej podstawową rzeczą, jaką można zrobić ze zdjęciem cyfrowym, jest wydrukowanie go i obejrzenie na papierze lub zapisanie na dysku twardym komputera i wyświetlenie na ekranie komputera. Istnieje jednak kilka innych sposobów korzystania ze zdjęć cyfrowych i cieszenia się nimi — oto kilka pomysłów:

Fototapety na pulpit: Pulpit komputera to świetne miejsce do wyświetlania wyjątkowych zdjęć. Ustawienie ulubionego zdjęcia jako tapety pulpitu umożliwia oglądanie go przy każdym logowaniu do komputera, zminimalizowanie okien aplikacji lub zajmowanie tylko części ekranu. Możesz także skorzystać z oprogramowania, które pozwala wybrać listę zdjęć do obracania jako tapetę pulpitu: można to zrobić na podstawie czasu (zdjęcie jest zmieniane co X minut, godzin lub dni) lub losowo ( zdjęcie zmienia się na losowo wybrane co X minut, godzin lub dni).

Zdjęcia w wygaszaczu ekranu: Gdy komputer jest bezczynny, można go zaprogramować tak, aby wykonywał jedną z wielu czynności: wyłączał monitor, przechodził w tryb gotowości lub wyświetlał zdjęcie (zdjęcie na pełnym ekranie lub mniejsze zdjęcie, które unosi się wokół ekranu ). Możesz zaprogramować wygaszacz ekranu tak, aby pokazywał zdjęcie, które szczególnie Ci się podoba, lub możesz wybrać listę zdjęć, przez które wygaszacz ekranu będzie się przewijał (co jakiś czas lub losowo). Ustawienie zdjęć jako wygaszacza ekranu lub tapety pulpitu umożliwia ciągłe oglądanie i zapamiętywanie doświadczeń. Oglądanie to coś, co dzieje się w tle, nie pochłania poświęconego czasu.

Cyfrowe ramki do zdjęć: Cyfrowe ramki do zdjęć to urządzenia, które wynoszą ramki do zdjęć do ery cyfrowej. Tradycyjne ramki na zdjęcia mają pojedynczą papierową odbitkę wewnątrz ramki, którą wieszasz na ścianie, stawiasz na biurku lub na półce. Z drugiej strony cyfrowe ramki zawierają ekran LCD, który pozwala wyświetlać różne zdjęcia cyfrowe w różnych momentach. Istnieje wiele typów cyfrowych ramek do zdjęć, niektóre z nich mogą odbierać zdjęcia bezprzewodowo z komputera, a inne mają pamięć wewnętrzną na maksymalną liczbę zdjęć. Inne funkcje obejmują możliwość odczytu zawartości kart pamięci bezpośrednio z aparatu. Większość cyfrowych ramek do zdjęć może działać w kilku trybach: wyświetlaj pojedyncze zdjęcie, aż ręcznie przełączysz się na inne, przewijaj listę zdjęć lub wyświetlaj zdjęcia losowo.

Zdjęcia w telefonach komórkowych: Nowe telefony komórkowe potrafią znacznie więcej niż tylko połączenia głosowe. Obejmują one aparaty fotograficzne i umożliwiają robienie zdjęć i krótkich klipów wideo. Mogą również przechowywać zdjęcia i wyświetlać je na swoich małych ekranach LCD. Jeśli masz zdjęcie, które Ci się podoba, możesz je pobrać na swój telefon komórkowy (zwykle za pomocą specjalnego oprogramowania dołączonego do telefonu komórkowego) i ustawić jako tapetę telefonu komórkowego. W ten sposób zdjęcie i jego doświadczenie masz zawsze przy sobie i możesz dzielić się nim z ludźmi, których spotykasz.

Zdjęcia jako osobiste ikony: niektóre programy umożliwiają ładowanie dowolnych zdjęć, które będą Cię reprezentować podczas komunikacji z innymi użytkownikami. Dobrym przykładem jest komunikator MSN – kiedy rozmawiasz ze znajomym, możesz ustawić zdjęcie, które zobaczy twój znajomy, które „reprezentuje” to, kim jesteś i co czujesz. Możesz załadować zdjęcia, które mówią coś o Tobie io tym, przez co przechodzisz — na przykład zdjęcie z przyjęcia urodzinowego, jeśli miałeś je w ciągu ostatniego tygodnia lub dwóch — lub z ostatniej podróży za granicę.

Cyfrowe zdjęcia na blogach i portalach społecznościowych: Portale społecznościowe i blogi osobiste są niezwykle popularne. Prawie każdy ma stronę w jednej lub kilku takich sieciach. Możesz przesyłać zdjęcia na swoją stronę osobistą, które przedstawiają to, kim jesteś i przez co przechodzisz. Warto zachować te zdjęcia na bieżąco – jeśli coś Ci się stanie, jeśli widziałeś coś ciekawego lub jeśli zrobiłeś zdjęcie, którym z jakiegoś powodu chciałbyś podzielić się z innymi – wrzuć je na swoją stronę i niech wszyscy zobaczą i ciesz się tym.

Ta lista to tylko krótki przykład tego, co można dziś zrobić ze zdjęciami cyfrowymi. Ta lista nie jest wyczerpująca, a tak naprawdę ma na celu zasianie wyobraźni, abyś mógł wymyślić więcej gotowych pomysłów na używanie i cieszenie się zdjęciami cyfrowymi.